Panel Çit Fiyatları Panel Çit Fiyatları Panel Çit Fiyatları

Emre Tel Örme İnş. Taahhüt San. Tic. Ltd. Şti.

Jiletli Tel ve Çitler

Her yerde çitlerin ya da tellerin çok sık bir şekilde kullanım gördüğünü bilmekteyiz. Özellikle son dönemlerde böyle ürünleri evlerimizin bahçelerinde de sık sık kullanmaya başlasak da bundan çok daha öncesi vardı.

Öncelikle helezon jiletli tel hakkında birkaç bilgi vermekte fayda olacaktır. Helezon diye adlandırılan jiletli tel, normal bir çember şeklinde olan jiletli tellerin dairesel bir yapıya sahip olanıdır. Bu helezon diye adlandırılan telin sağladığı avantajlar vardır. Öncelikle bu avantajlar arasında, diğer tellerin iki boyutlu olması, bu telin üç boyutlu bir yapıya sahip olması en büyük avantajdır. Çünkü üç boyutlu bir yapıya sahip olması kapladığı alanın da geniş olmasına sebep olmaktadır.

Bu genişlik ise insanların ya da hayvanların tellerden içeriye kolay bir şekilde atlamasını engellemektedir. Hatta helezon jilet tel kullanımının olduğu alanlarda kimsenin teller üzerinden içeri atladığı görülmemiştir.

Ülkemizde uzun yıllardır kullanım gören bu sistem son birkaç senedir daha da halka inmeye başlamıştır. Önceki yıllarda tren yollarının kenarlarında bulunan tellerde, devlet dairelerinin bahçelerinde, okulların bahçe duvarları üzerinde bulunan demirlerde kullanımı çok daha sık bir şekilde yapılmaktaydı. Ancak hem imkan olarak hem de fiyat olarak, günümüzde çok daha ucuz miktarlara inen bu ürün, çok kullanışlı olmasıyla da dikkat çekmektedir.

Eğer evinize ya da kullanım gösterdiğiniz başka bir yere helezon jilet tellerden yaptırmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bu işlemleri kurumsal bir şekilde yapan bir firma ile bağlantı kurmak olmalıdır. Çünkü bu firmalar sizlere çok kaliteli bir hizmet verecektir. Bu hizmet doğrultusunda sizler maddi açıdan biraz sarsılabilir ya da tahmin ettiğiniz bir fiyat alamayabilirsiniz. Bu sebeple yaptırmadan önce piyasa araştırması yapmalısınız.